Haberler Genç Beyinlerin Üstün Başarısı…..

Genç Beyinlerin Üstün Başarısı…..

 

Kepez Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, münazaradan sonra bilgi ve kültür yarışması nostaljisini de canlandırdı.

Ön elemesi 15 Şubat’ta yapılan ve ilçedeki ortaokul ve liselerin katıldığı bilgi ve kültür yarışması, final bölümü ve ödül töreniyle sona erdi.

Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde yapılan finalde, 6 lise ve 5 ortaokul birinci olabilmek için yarıştı. Okullarını temsil eden 3 öğrenci, yarışmada edebiyat (4), matematik (4), fen bilgisi (3), tarih (2), coğrafya (2), din bilgisi (1) ve genel yetenek (2) konularındaki 20 soruya cevap verdi. Öğrenciler, önlerindeki bilgisayar ekranında okudukları, sayısal soruları 2 dakikada,  sözel soruları ise 1dakikada yazılı olarak cevaplandırdılar.

Dereceye giren okullar

Avni Burçak’ın başkanlığını yaptığı ve 8 kişiden oluşan jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda bilgi ve kültür yarışmasında dereceye giren okullar şu şekilde oluştu: Ortaokullar: 

1. Mobil Ortaokulu

2. Ahmet Coşkun Bulut Ortaokulu

3. İsmail İltemir Ortaokulu

4.Ersoy Ortaokulu

5. Gülveren Ortaokulu.


Liseler:

1. Nevzat Saygan Levent Saygan Anadolu Lisesi

2.Metin Çiviler Lisesi

3.Nazime Baki Saatçıoğlu Anadolu Ticaret Meslek Lisesi ve Adalet Meslek Lisesi

4. Ayten Çağıran Ticaret Meslek Lisesi

5. Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi

6. Kepez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi.

Unutulan bir kültürü yeniden yaşattık

 

Ödül töreninden önce bir konuşma yapan Kepez ilçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ebubekir Tanrıbir, öğrencilerin bilgi düzeyini ölçebilmek ve eksikliklerini tespit edip gidermek amacıyla yarışmayı düzenlediklerini söyledi.

Daha sonra kürsüye gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, konuşmasında bilgi ve kültür yarışmasıyla, unutulmaya yüz tutmuş bir geleneği yaşatma adına güzel bir eğitim çalışması yaptıklarını kaydetti.

Teknolojinin ve sınav maratonunun öğrencileri bilgi yarışmalarından uzaklaştırmasından yakınan Başkan Tütüncü,  “Bilgi yarışmaları, münazara yarışmaları öğrencilerimizin eğitimine çok önemli katkılar veren, onların bir takım ruhu içerisinde çalışmasını sağlayan, aynı zamanda muhakeme güçlerini artıran etkinliklerdir.” diye konuştu.


Emeği geçenlere plaket verdi

Tütüncü, daha sonra yarışmanın düzenlenmesinde emeği olan Kepez ilçe Milli Eğitim Şube Müdürlerine, belediye çalışanlarına, jüri üyelerine plaket takdim etti.
Tütüncü, Başkan Yardımcısı Mesut Kocagöz ve şube müdürleriyle birlikte dereceye giren okullara ödüllerini ve plaketlerini verdi.

Diğer Fotoğraflar için TIKLAYIN...

 Yayın:03.04.2013 - Güncelleme:06.05.2013 - 08:09 - Görüntülenme:173