Haberler Şerife Tufan Ortaokulu´ ndan AB Projesi

Şerife Tufan Ortaokulu´ ndan AB Projesi

Şerife Tufan Ortaokulu yönetimi ile öğretmenleri, Avrupa Birliği Projesi´ nin kabul edilmesinin haklı gururunu yaşıyor.

İlçemiz Şerife Tufan Ortaokulu, “Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı” içerisinde yer alan Comenius Okul Ortaklıkları´na “Avrupa´da yetenek sizsiniz – İş dünyasında nasıl başarılı olunur” konu başlıklı proje ile kabul edildi. Öğrencilerin girişimcilik ve yaratıcılık ruhunu arttırmayı hedefleyen örnek proje aynı zamanda farklı milletlerin ve kültürlerin bir araya gelmesi bakımından da öğrencilere iyi bir deneyim kazandırmayı amaçlıyor.

2013-2015 Eğitim ve Öğretim yıllarını kapsayacak olan ve 7 ortaklı bir grup çalışmasına dayanan projenin ortakları arasında İngiltere, Norveç, Hırvatistan, Portekiz, İtalya, Polonya ve Letonya yer alıyor. 7 ortaklı projenin başkanlığını Şerife Tufan İlköğretim Okulu İngilizce Öğretmeni Sevda Nacar GÜZELCAN yapıyor. Okulu Müdürü Uğur GÜÇLÜ, böylesine büyük ve önemli bir projenin ortağı olmak için büyük emek sarf ettiklerini ve başarı için okulun hangi bölgede yer aldığı değil, okul yönetimi ve eğitim kadrosunun daha önemli olduğunun altını çizdi.

 

İlçemize bu gururu yaşatan İngilizce Öğretmeni Sevda Nacar GÜZELCAN ile öğretmenimiz ve projeye katkısını esirgemeyen okul müdürü Uğur GÜÇLÜ´ ye teşekkür ederiz.

 Yayın:16.09.2013 - Güncelleme:16.09.2013 - 18:22 - Görüntülenme:541